Leczenie NTM w Serafin Clinic Gliwice

Serafin Clinic to placówka medyczna, w której możesz liczyć na profesjonalną pomoc specjalistów w kwestii problemu, jakim jest nietrzymanie moczu. Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów, którzy od lat wykonują zabiegi pomagające Pacjentom pozbyć się tej niekomfortowej i często uważanej za wstydliwą, dolegliwości. Laserowe leczenie nietrzymania moczu Gliwice może także poprawić jakość Twojego życia! Metoda ta jest uznawana na całym świecie za najmniej inwazyjną i przynoszącą szybkie efekty.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu (WNTM) polega na mimowolnym i niekontrolowanym oddawaniu moczu. To jeden z najbardziej uciążliwych problemów urologicznych, którego skutki dotykają wielu osób. Szczególnie często borykają się z nim kobiety po porodzie i w okresie menopauzy. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że możliwe jest uporanie się z problemem i poprawienie jakości swojego życia. Poniżej prezentujemy, na czym polega leczenie NTM w Serafin Clinic Gliwice.

Leczenie nietrzymania moczu Gliwice – nasza oferta

Bardzo często niekontrolowane oddawanie moczu spowodowane jest zwiotczeniem ścian pochwy lub jej nadmiernym rozciągnięciem, w konsekwencji czego dochodzi do zmiany kąta nachylenia cewki moczowej. Niekiedy powodem nietrzymania moczu może być również nieprawidłowa praca mięśni dna macicy mniejszej, nazywanych mięśniami Kegla, które odpowiadają za kurczenie i zaciskanie cewki moczowej.

Objawem jest więc mimowolne wyciekanie moczu w codziennych sytuacjach, nawet podczas niewielkiego wzrostu ciśnienia w jamie brzusznej. Najczęściej dochodzi do niego podczas wysiłku fizycznego oraz podczas czynności prozaicznych, takich jak kichnięcie, śmiech czy odkaszlnięcie. Współczesna medycyna zna jednak kilka metod leczenia NTM – chirurgiczne, farmakologiczne i zachowawcze. Ich skuteczność prezentuje się różnie, dlatego coraz częściej Pacjenci decydują się na alternatywę  – laserowe leczenie nietrzymania moczu.

Jest to mało inwazyjna metoda, która przynosi pożądane rezultaty w krótkim czasie. W Serafin Clinic leczenie nietrzymania moczu Gliwice zabiegi wykonujemy z pomocą wysokiej klasy nowoczesnego lasera FemiLift. Oddziałuje on na ściany pochwy, obkurczając je i stymulując procesy powstawania kolagenu. Wskutek tego dochodzi do namnażania włókien odpowiedzialnych za sprężystość i pobudzenia aktywności śluzówki. W konsekwencji wzmacnia się ściana pochwy, ujście cewki moczowej. Efektem takiego leczenia NTM jest zmniejszenie kąta nachylenia cewki i przywrócenie jej prawidłowego funkcjonowania.

 

Dlaczego warto zdecydować się na laserowe leczenie nietrzymania moczu?

Laserowe leczenie nietrzymania moczu to alternatywa dla terapii za pomocą fotela Emsella, czyli zabiegów polegających na przeprowadzeniu intensywnego treningu mięśni dna miednicy przy użyciu urządzenia Emsella. Jest też znacznie skuteczniejsze niż samodzielne ćwiczenie mięśni kegla. Metoda laserowa jest również doskonałą alternatywą dla osób, które mają przeciwwskazania do wykonania chirurgicznego leczenia NTM czy stosowania leczenia farmakologicznego. Jest to bowiem bezpieczny, nieinwazyjny, dokładny sposób leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu Gliwice nie tylko poprawia komfort i jakość życia, ale także wpływa na wzrost doznań w trakcie współżycia poprzez zwiększenie uczucia ciasnoty. Jeśli dotyczy Cię problem nietrzymania moczu i zaburza codzienne funkcjonowanie, musisz wiedzieć, że niestety rzadko znika samoistnie, a często wręcz przeciwnie – pogłębia się. Z wiekiem niestymulowane mięśnie wiotczeją i stają się coraz słabsze. Nieleczone nietrzymanie moczu może prowadzić do zapalenia układu moczowego i dróg rodnych, wyprysków skóry krocza oraz pogorszenia komfortu życia.

Efekty laserowego leczenia NTM

Laserowe leczenie nietrzymania moczu w Gliwicach jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym, bezbolesnym i nie wymaga okresu rekonwalescencji oraz specjalnego przygotowania (zlecana jest profilaktycznie cytologia i podstawowe badania) ze strony Pacjenta. Trwa około 15 – 30 minut, a zazwyczaj do osiągnięcia zadowalających rezultatów wystarczy już jedna wizyta.

Niemniej zanim się zdecydujesz, zapewne chcesz poznać efekty laserowego leczenia NTM.  Prezentują się one następująco:

  • poprawa kondycji tkanek odpowiedzialnych za prawidłowe podtrzymywanie pęcherza już w okresie od 7 do 28 dni;
  • zwężenie światła pochwy, co daje intensywniejszy kontakt z partnerem w trakcie współżycia i co za tym idzie – wzrost satysfakcji ze współżycia;
  • znaczne zmniejszenie lub ustąpienie dolegliwości związanych z nietrzymaniem moczu;
  • ustąpienie dolegliwości związanych z suchością pochwy.
Zadzwoń