Wysiłkowe nietrzymanie moczu – nie wstydź się pozbyć problemu!

Problem nietrzymania moczu w trakcie wysiłku fizycznego, a nawet śmiechu, kichania czy kaszlu dotyka co 8. kobietę w wieku do 39 lat, a co drugą po menopauzie. Kobiety niechętnie jednak rozmawiają o tym schorzeniu nawet z lekarzem. Tracą komfort i jakość życia. Tymczasem istnieje nieinwazyjna metoda leczenia, pozwalająca na skuteczne pozbycie się uciążliwego schorzenia już w trzy tygodnie! Wystarczy tylko usiąść na specjalnym fotelu, zrelaksować się i poddać się jego dobroczynnemu działaniu, które pobudza mięśnie Kegla odpowiedzialne właśnie za prawidłowe funkcjonowanie układu moczowego, ale i satysfakcję seksualną.
Już w sobotę 11 lipca Serafin Clinic zaprasza wszystkie Panie borykające się z problemem NTM na bezpłatną sesję na fotelu BTL Emsella.

 

Kiedy rozpocząć leczenie?

Zaobserwowałaś niepokojące objawy, ale zastanawiasz się czy już rozpocząć leczenie? Pamiętaj, że szybka reakcja pomoże pozbyć się problemu nietrzymania moczu oraz przywróci komfort życia. Ponadto, terapia może również poprawić satysfakcję seksualną. Jeśli identyfikujesz się z choć z jednym z poniższych opisów, warto rozważyć zabieg metodą Emsella.

  1. Mimowolnie gubię mocz podczas podskakiwania, kichania, kaszlu, śmiechu, gwałtownej zmiany pozycji.
  2. Odczuwam częste parcie na mocz (ponad 8 razy w ciągu doby, częściej niż co 2 godziny).
  3. Mam nagłą potrzebę oddania moczu, której nie jestem w stanie opanować.
  4. Odczuwam parcie na mocz podczas ćwiczeń fizycznych.
  5. Rodziłam w sposób naturalny i nie wykonywałam ćwiczeń mięśni dna miednicy, chcę uniknąć w przyszłości kłopotów.
  6. Jestem po porodzie i chcę wzmocnić mięśnie dna miednicy.
  7. Jestem w okresie menopauzy lub po menopauzie i mam objawy osłabienia mięśni dna miednicy.
  8. Wykonuję wysiłkowe ćwiczenia fizyczne z podnoszeniem ciężarów i mam objawy nadwyrężenia mięśni dna miednicy.
  9. Odczuwam mniejszą satysfakcję seksualną, osłabione mięśnie dna miednicy zmniejszają odczucia podczas zbliżeń intymnych.

NTM, czyli wysiłkowe nietrzymanie moczu nie jest schorzeniem tylko starszych osób. Wbrew pozorom dotyka także młode i aktywne kobiety. Problemem NTM często objawia się po porodzie, jest skutkiem długotrwałego stresu lub nadmiernego wysiłku fizycznego. Kobiety już po 27. roku życia skarżą się na uciążliwą skłonność do mimowolnego wyciekania moczu w trakcie aktywności fizycznej.

Z problemem NTM należy walczyć już w początkowej fazie, w której skuteczną metodą są ćwiczenia mięśni Kegla.

 

Siła mięśni Kegla

Mięśnie Kegla to mięśnie odpowiadające za kontrolę i podtrzymanie dna miednicy oraz pęcherza moczowego. Ćwiczenie tych mięśni może pomóc uniknąć problemów związanych z nietrzymaniem moczu lub rozwiązać problemy, które już zaistniały. Co równie ważne, wyćwiczone mięśnie Kegla wpływają również na współżycie. Ważne jest ich wzmacnianie, niestety jest to bardzo trudny trening. Zalecane są nawet treningi pod okiem specjalisty urofizjoterapii. Aby osiągnąć pożądane rezultaty należy ćwiczyć 3 razy dziennie. Po 3 miesiącach pracy zobaczymy efekty, ale terapię uznaje się za skuteczną, dopiero po roku.

Czy istnieje inna metoda walki z wysiłkowym nietrzymaniem moczu?
Na szczęście najnowsza medycyna pozwala na bezinwazyjne i szybkie pozbycie się problemu, a także odpowiedni trening mięśni Kegla.

Leczniczy fotel

Fotel BTL Emsella to nowoczesne urządzenie, które działania na zasadzie fal elektromagnetycznych – tak jak w gabinecie fizjoterapii. Wiązka fal skupia się w miednicy kobiety, zatrzymując się na okolicy pępka i pobudzając mięśnie Kegla do pracy. Zabiegi są dyskretne i bezbolesne. Pacjentka siada wygodnie w ubraniu na fotelu na jedyne 28 minut, w trakcie których może: korzystać z telefonu, czytać magazyn czy delektować się kawą. Jak długo trwa skuteczna terapia z wykorzystaniem nieinwazyjnej metody BTL Emsella?

W trakcie 3 tygodni terapii do naszej kliniki zapraszamy pacjentkę 6 razy. W takcie jednej 28-minutowej sesji urządzenie wykonuje za pacjentkę 11 000 skurczy mięśni Kegla, co jest porównywalne z rocznym samodzielnym treningiem. Następnie pacjentka przychodzi na przypominający trening, odzyskując komfort i jakość życia. BTL Emsella pozwalana na fantastyczne efekty w niezwykle krótkim czasie – wskazuje dr  Dawid Serafin, specjalista ginekologii i położnictwa.

 

Bezpłatne konsultacje

Jeśli zaobserwowałaś u siebie problem lub ma go ktoś z Twoich bliskich, serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty z Fotelem BTL Emsella. Pierwsza edycja cieszyła się wyjątkowym zainteresowaniem, dzięki czemu pomogliśmy wielu kobietom. Wszystkie zainteresowane Pacjentki zapraszamy do naszej kliniki już w sobotę 11 lipca. W tym dniu, między godziną 8:00 a 15:00 każda Pacjentka będzie mogła skorzystać z bezpłatnej 28-minutowej sesji na fotelu BTL Emsella, a następnie skonsultować swoje objawy z wykwalifikowanymi konsultantkami, które odpowiedzą na wszystkie pytania. Będzie można również skorzystać z promocji: kompletna terapia – 6 zabiegów w cenie 1600 zł (oszczędność 400 zł).

W Serafin Clinic przykładamy najwyższą wagę do zachowania kluczowych obecnie zasad bezpieczeństwa. Dla klientek przygotowany zostanie osobny, staranie dezynfekowany gabinet.

 

Aktualności
About admin

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń