W obliczu koronawirusa bezpieczeństwo pacjentów i personelu to nasz priorytet

Każdego dnia dbamy o zdrowie naszych pacjentów. W tym szczególnym okresie zagrożenia koronawirusem, naszą działalność opieramy na zachowaniu podwyższonych środków ostrożności. Troska o pacjentów oraz personel to nasz najważniejszy cel, dlatego wdrożyliśmy w naszej placówce specjalne procedury bezpieczeństwa – jest ich aż kilkanaście – aby Pacjenci bez obaw mogli w dalszym ciągu korzystać z naszych usług.

W trosce o pacjentówDEZYNFEKCJA DŁONI

Obecnie, przed każdą wizytą, zdrowie pacjentów weryfikowane jest za pomocą ankiety, którą wypełnia się w formie elektronicznej. Ankieta zawiera pytania, które pomagają określić, czy istnieje ryzyko, że dana osoba jest chora na COVID-19. Przed wejściem do gabinetu, mierzymy pacjentowi temperaturę za pomocą termometru bezdotykowego oraz prosimy
o zdezynfekowanie dłoni. W tym celu zapewniamy odpowiedni płyn dezynfekujący i zachęcamy
do jego użycia. Obecnie, jak w każdym miejscu publicznym, pacjenci są w obowiązku zasłaniać usta oraz nos.

W tym celu można użyć maseczki, ale także np. chustki czy apaszki. Ze względu na zdrowie
i bezpieczeństwo pacjentów oraz personelu, zawiesiliśmy przyjmowane osób, u których występuje gorączka, kaszel, duszności lub inne objawy grypopochodne. Wydłużyliśmy czas wizyt
i wprowadziliśmy dodatkowe przerwy pomiędzy nimi. Chcemy w ten sposób zminimalizować liczbę pacjentów, którzy przebywają w klinice w tym samym czasie. Zachęcamy również, aby wszelkie płatności za wizyty odbywały się bezgotówkowo.

 

Zapewniamy uczestniczenie w badaniach prenatalnych przyszłym ojcom

badania onlineNiestety, ze względów bezpieczeństwa musieliśmy wprowadzić całkowity zakaz obecności osób towarzyszących podczas wizyt i badań lekarskich. Zdajemy sobie sprawę, że to zalecenie w przypadku jednego z nich – badania prenatalnego – okazuje się trudne. Badanie prenatalne jest bowiem szczególnym, wzruszającym i pełnym emocji momentem dla obojga rodziców, dlatego jako pierwsi w Polsce, wprowadziliśmy możliwość wirtualnego uczestniczenia ojca w badaniu. To wszystko dzięki transmisji online, podczas której przyszli rodzice mogą wzajemnie się wspierać, a ojciec czynnie uczestniczy w badaniu, prowadząc rozmowę z partnerką, lekarzem specjalistą oraz obserwując swoje dziecko na monitorze podczas badania.

 

Personel każdego dnia wdraża zalecenia

Zasady bezpieczeństwa, które wprowadziliśmy nie dotyczą jedynie odwiedzających nas pacjentów. Przykładamy również szczególną wagę do ochrony naszego personelu. Wszyscy pracownicy, w tym rejestratorki, pielęgniarki czy lekarze specjaliści, są zabezpieczeni w odpowiednie maseczki oraz rękawiczki jednorazowe. Punkt Obsługi Pacjenta oraz wszystkie gabinety, w których odbywają się konsultacje z pacjentami, wyposażone zostały w specjalne, przeźroczyste osłony ochronne. Została również wyznaczona specjalna, zalecana odległość między obsługą a pacjentami. Z poczekalni usunęliśmy wszystkie przedmioty dekoracyjne oraz gazety, aby zminimalizować powierzchnie, na których osiadają drobnoustroje. W tym celu również regularnie dezynfekujemy wszystkie pomieszczenia i sprzęty oraz wietrzymy pomieszczenia. Zmniejszyliśmy na ten czas liczbę specjalistów pracujących stacjonarnie do najbardziej niezbędnych osób, które muszą uczestniczyć w badaniach lub zabiegach, a każdego dnia nasz personel wykonuje pomiary temperatury i kontroluje stan swojego zdrowia.

Aktualności
About admin

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń