Sekrety i efekty zabiegów medycyny estetycznej

Nasza skóra każdego dnia narażona jest na wiele szkodliwych czynników, które mają znaczący wpływ na jej kondycję. Nieuniknione są także procesy jej starzenia i pojawiające się zmarszczki, bruzdy i przebarwienia. Do tego dochodzą zmiany skórne powstałe w wyniku przebytej choroby oraz blizny i zrosty pozabiegowe. Wszystko to oddziałuje na nasze samopoczucie, stan psychiczny i ma niebagatelny wpływ na pewność siebie. Młody wygląd bez zmarszczek, brak przebarwień i widocznych blizn oraz zdrowa, pełna blasku cera, stały się możliwe do osiągnięcia dla każdego, dzięki zabiegom medycyny estetycznej. W Serafin Clinic oferujemy profesjonalne konsultacje z lekarzem specjalistą z zakresu medycyny estetycznej  oraz szereg zabiegów, wykonywanych przy zastosowaniu najnowszych technologii i opartych na najwyższej jakości sprzęcie oraz preparatach.

 

Czy medycyna estetyczna jest dla mnie?serafin clinic medycyna estetyczna

Nasza skóra starzeje się już od ok. 25 roku życia. To bardzo młody wiek, ale wówczas rozpoczyna się proces zanikania naturalnych włókien kolagenowych, co prowadzi do pojawienia się pierwszych zmarszczek mimicznych. Do tego dochodzą szkodliwe czynniki atmosferyczne, jak promienie słoneczne, a także stres, zła dieta, nałogi czy nawet zbyt krótki sen. Wszystko to odbija się na naszej cerze. Wraz z wiekiem zmiany są coraz bardziej widoczne, a pewność siebie i poczucie atrakcyjności proporcjonalnie spada. Często borykamy się również ze zmianami skórnymi powstałymi w wyniku choroby lub wstydzimy się blizn i śladów powstałych po zabiegach operacyjnych, drobnych ranach czy młodzieńczym trądziku. Czasem po prostu mamy potrzebę poprawienia pewnych cech w naszej urodzie, które stanowią dla nas powód do kompleksów, jak np. zbyt wąskie usta. Dzięki odpowiednim zabiegom medycyny estetycznej jest to możliwie. Skrupulatnie dobrane zabiegi poprawiają stan, wygląd i koloryt skóry twarzy oraz ciała. Redukowane są widoczne oznaki starzenia. Usuwane są niedoskonałości, przebarwienia, blizny. Medycyna estetyczna pomaga także w problemach związanych z łysieniem, przy cerze naczynkowej, a także w profilaktyce przeciw żylakom poprzez zamykanie naczynek.

 

Pewność siebie dzięki bezpiecznym zabiegom

Medycyna estetyczna nie ma za zadania zmieniania rysów twarzy, tak jak m.in. chirurgia plastyczna, a efekty osiągane dzięki jej zabiegom, są możliwe bez użycia skalpela. Medycyna estetyczna to bezpieczne i małoinwazyjne działania, które usuwają defekty urody, poprawiają niedoskonałości, pozwalają zachować młody wygląd, niwelują drobne blizny, przebarwienia oraz leczą zmiany. Dzięki odpowiednim zabiegom medycyny estetycznej, wpływamy nie tylko na wygląd zewnętrzny. Oddziałujemy także na sferę mentalną, budując większą pewność siebie, dając poczucie samoakceptacji, atrakcyjności i piękna oraz poprawiając jakość życia.

– Medycyna estetyczna oferuje bardzo wiele zabiegów, które są bezpieczne i nie ingerują w strukturę ciała. W Serafin Clinic, wykorzystujemy nowoczesne technologie, laser, światło, fale ultradźwiękowe oraz odpowiednie preparaty, aby uzyskać najlepsze, pożądane przez pacjentów efekty. Dzięki zabiegom medycyny estetycznej, poprawiamy komfort życia pacjentów, utracony z racji złej kondycji cery, starzenia się organizmu czy chorób. Z jej dobrodziejstw korzystają osoby w różnym wieku i coraz częściej są to również mężczyźni – wskazuje dr Robert Skibiński.

 

Co należy wybrać?

W medycynie estetycznej bardzo ważne jest, aby zabiegi przeprowadzał doświadczony lekarz. Specjalista przeprowadzi wnikliwy wywiad, oceni kondycję skóry, wysłucha problemów z którymi boryka się pacjent oraz, przede wszystkim, zaleci odpowiedni zabieg, biorąc pod uwagę wszystkie wskazania i przeciwskazania do jego wykonania. Tylko tak przeprowadzone leczenie przyniesie pożądane rezultaty i zapewni bezpieczeństwo. W Serafin Clinic oferujemy szereg zabiegów, dopasowanych zarówno do potrzeb Pań w każdym wieku, jak i Panów.

 

Redukcja oznak starzenia

W profilaktyce przeciwstarzeniowej oraz w celu przywrócenia zdrowego, promiennego wyglądu skóry, polecany jest zabieg mezoterapii. Polega on na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca docelowe niewielkich dawek substancji leczniczych, które wypełniają zmarszczki i leczą zamiany skórne – najczęściej stosujemy mieszaninę witamin, aminokwasów, krzemionki organicznej, mikroelementów, kwasu hialuronowego oraz wyciągów roślinnych.  Kolejnym zabiegiem, który ma za zadanie silną redukcję zmarszczek, jest tzw. botoks, czyli toksyna botulinowa. Jest to naturalna, silnie działająca toksyna o bardzo małym stężeniu, która wypełnia zmarszczki i unosi zwiotczałą skórę. Z kolei zabiegi z użyciem nici PDO są małoinwazyjną metodą modelowania i rewitalizacji skóry, która poprawia owal twarzy, unosi powieki, modeluje usta, wygładza skórę. Warto również rozważyć zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, które są w stanie doskonale napiąć i ujędrnić naszą skórę. Tzw. wampirzy lifting to najbardziej bezpieczny i naturalny preparat do iniekcji naszej skóry, ponieważ pochodzi od nas samych. Większość zabiegów stosowanych przy redukcji zmarszczek, wykorzystywana jest także przy zabiegach mających na celu przywrócenie jędrności skórze i odpowiedniej kondycji.

 

Poprawa kondycji skóry, redukcja przebarwień

Skóra stale narażona jest na działania szkodliwych czynników, które mają negatywny wpływ na jej kondycję, poziom nawilżenia i jędrność. W tym celu warto rozważyć zastosowanie kwasu hialuronowego, który wchodzi w skład naszej skóry, a jego zadaniem jest utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia i jędrności.  Podanie preparatu z kwasem hialuronowym jest więc uzupełnieniem jego niedoboru, nawilżeniem skóry, wypełnieniem zmarszczek i nadaniem objętości. Warto także wybrać zabiegi z zastosowaniem wspomnianego już osocza bogatopłytkowego lub mezoterapii, które pozwalają, aby skóra była lepiej natleniona, jaśniejsza, zdrowsza. Często borykamy się również z problemami nieestetycznych przebarwień, drobnych blizn i zrostów czy zmian potrądzikowych. Tutaj zalecane są zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, mezoterapii oraz peelingi medyczne.

 

Problemy z wypadaniem włosów, nadpotliwość

Wypadające włosy, łysienie typu męskiego czy łysienie plackowate to wstydliwe problemy, które mają znaczący wpływ na nasze samopoczucie i oddziałują na stan psychiczny. Z pomocą przychodzą zabiegi mezoterapii skóry głowy i włosów, polegające na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca chorobowe niewielkich dawek substancji leczniczych. Mezoterapia przynosi nieocenione korzyści poprawy jakości włosów, zahamowania ich wypadania, a nawet odrostu nowych. Ponadto, bardzo duże efekty przynosi peptydowa terapia włosów. Jest to unikalna formuła 7 peptydów i kwasu hialuronowego podawana w formie wkłuć, która m. in. zatrzymuje wypadanie włosów, przyspiesza ich odrost oraz zagęszcza je i pogrubia. Z kolei dla osób, które cierpią z powodu nadmiernej potliwości w okolicy pach, dłoni, jak i stóp, idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie toksyny botulinowej. Lekarz wstrzykuje ściśle określoną dawkę toksyny botulinowej, która powoduje zablokowanie działania przewodnictwa nerwowego i zmniejszenie wydzielania potu. Efekty pojawiają się już po kilku dniach – nadmierne pocenie zostaje zredukowane, utrzymując się w tym stanie od ok. 6 do 8 miesięcy.

 

To tylko niektóre z zabiegów oferowanych w Serafin Clinic. W następnych wpisach zaprezentujemy szczegółowo poszczególne zabiegi.

 

Aktualności
About admin

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń