Dla kogo trzecia dawka szczepionki przeciw COVID-19?

Rozpoczęła się rejestracja na szczepienia trzecią dawką. Skierowania są wystawiane automatycznie.

 

Ministerstwo Zdrowia 21 września podało do informacji publicznej zmianę dotyczącą osób kwalifikujących się do przyjęcia trzeciej – przypominającej dawki szczepienia przeciwko wirusowi SARS-COV2. Szczepienie będzie dostępne już nie tylko dla osób z ograniczoną odpornością ale również dopuszczone zostaną kolejne dwie grupy: pracownicy ochrony zdrowia oraz osoby, które ukończyły 50 rok życia.

 

Na szczepienie przypominające można się zapisywać od piątku 24 września. Warunkiem przyjęcia kolejnej dawki jest okres 180 dni (pół roku) od pełnego zaszczepienia (przyjęcia dwóch dawek preparatu Pfizer, Moderny, AstraZeneki lub jednodawkowego preparatu Johnson&Johnson).

 

Dawka przypominająca będzie wykonywana preparatem marki Pfizer, niezależnie od tego, którym preparatem było wykonane szczepienie podstawowe.

E-skierowania dla osób kwalifikujących się do podania trzeciej dawki zostaną wygenerowane automatycznie na podstawie numeru PESEL. W przypadku braku skierowania może wystawić je również lekarz prowadzący.

 

Zapraszamy do rejestracji na szczepienia w naszej placówce.

 

Aktualności
About admin

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń