ZESPÓŁ

dr Dawid Serafin

dawid1

dr Dawid Serafin

Specjalista ginekologii i położnictwa

 Swoją karierę zawodową rozpoczął w Klinice Chirurgii St Berhard Hospital w Kamp-Lintfort w Niemczech. Przez rok kształcił się i nabierał doświadczenia w zakresie chirurgii plastycznej. Doświadczenie w zakresie patologii ciąży zdobywał pracując na klinice Patologii Ciąży w Rudzie Śląskiej. W trakcie swojej kariery zawodowej uczestniczył w wielu konferencjach krajowych i zagranicznych m. in. w Bostonie, San Francisco, Monachium czy Lizbonie z zakresu leczenia niepłodności, ginekologii jak również ginekologii estetycznej. Obecnie pracując w Klinice Gyncentrum w Katowicach zajmuje się leczeniem niepłodności, przeprowadzaniem zabiegów in vitro oraz jest specjalistą w zakresie laserowej ginekologii estetycznej oraz specjalistą w zakresie wypełnień i rewitalizacji okolic intymnych przy użyciu kwasu hialuronowego

Jako specjalista w zakresie ginekologii estetycznej, jest ekspertem i jednocześnie lekarzem przeprowadzającym szkolenia w tym zakresie. Jest również wykładowcą na wielu konferencjach naukowych poświęconych ginekologii estetycznej.

Dzięki swojemu doświadczeniu w wąskiej dziedzinie ginekologii jaką jest ginekologia estetyczna był ekspertem cytowanym w wielu magazynach, czasopismach i telewizji m. in. Puls medycyny , Focus czy Dzień Dobry TVN .

dr Magdalena Serafin

magda_serafin

Dr Magdalena Serafin

Specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej

Jest specjalistą w zakresie radiologii i diagnostyki obrazowej. Początki swej kariery rozpoczęła pracują na Klinice Chorób wewnętrznych Uniwersytetu Duesseldorf w Niemczech.

Dzięki tej pracy obecnie jako diagnosta potrafi spojrzeć w swej pracy również jako lekarz internista. Szkolenie specjalizacyjne  w Klinice Radiologii i Diagnostyki Obrazowej w Zabrzu pozwoliło zdobyć szeroką wiedzę w zakresie diagnostyki, dzięki współpracy ze większością oddziałów klinicznych  na Śląsku.  Jako jeden z pierwszych lekarzy , egzamin specjalizacyjny zdawała poza granicami naszego kraju w języku angielskim w Belek Turcji.

Jest specjalistą w zakresie diagnostyki ultrasonograficznej. Jest cenionym radiologiem posiadającym dużą wiedzę w zakresie diagnostyki ultrasonograficznej, tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego, szczególnie w zakresie diagnostyki onkologicznej. Obecnie jest pracownikiem Instytutu Onkologii im. Marii Curie-Skłodowskiej w Gliwicach oraz ordynatorem Zakładu Radiologii Szpitala w Toszku.

 

dr Magdalena Ciaciura-Jarno

lekarz1

dr Magdalena Ciaciura-Jarno

Specjalizuje się ginekologii i położnictwa

Jest lekarzem z olbrzymim doświadczeniem w zakresie położnictwa. Pracuje w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej, gdzie na co dzień zajmuje się leczeniem pacjentek na oddziale patologii ciąży.

dr n. med. Dagmara Pluta

dr n. med. Dagmara Pluta

Specjalizuje się w ginekologii i położnictwie

Jest lekarzem rezydentem w Klinice Endokrynologii Ginekologicznej Katedry i Kliniki Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Codzienna praca w Klinice w zespole wykwalifikowanych lekarzy umożliwia stałe doskonalenie się w zagadnieniach związanych z zespołami hiperandrogennymi, z diagnostyką i leczeniem niepłodności, wad wrodzonych żeńskiego narządu rozrodczego oraz zaburzeniami różnicowania i rozwoju płci, zaburzeniami funkcji i budowy układu podwzgórze-przysadka-jajnik oraz wieloma innymi zespołami z pogranicza ginekologii i endokrynologii. Swoją wiedzę i doświadczenie z zakresu położnictwa i ginekologii pogłębia dyżurując w Klinice Ginekologii i Położnictwa. Umiejętności związane z profilaktyką, a także diagnostyką i leczeniem kobiet ciężarnych, płodu i noworodka zdobyła dyżurując w Klinice Perinatologii i Ginekologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Swoja wiedzę stale poszerza uczestnicząc w licznych kursach, szkoleniach oraz konferencjach. Współautorka wielu artykułów i prac zjazdowych publikowanych w Polsce jak i poza granicami kraju.

dr Piotr Malec

lekarz1

dr Piotr Malec

Specjalizuje się w radioterapii onkologicznej

Ukończył Śląską Akademię Medyczną Wydział Lekarski w Zabrzu w roku 2006, następnie odbył staż w Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Bytomiu, zakończony złożeniem Lekarskiego Egzaminu Państwowego. W latach 2008-2009 pracował w Klinice Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W codziennej praktyce klinicznej jego główną uwagę przykuwali pacjenci z chorobami nowotworowymi. Dlatego od 2009 roku jest pracownikiem Zakładu Radioterapii Centrum Onkologii IMSC, Oddziału w Gliwicach, gdzie ukończył szkolenie specjalizacyjne z Radioterapii Onkologicznej. Jego główne zainteresowania to nowotwory kości oraz skóry oraz szeroko pojęta profilaktyka chorób nowotworowych poprzez promocję zdrowego trybu życia. Członek Europejskiego Towarzystwa Radioterapii Onkologicznej, Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, Śląskiego Oddziału Onkologii Klinicznej, Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Programy Populacyjne. Prywatnie początkujący tenisista.

Świetny specjalista w zakresie diagnostyki i leczenia schorzeń onkologicznych. Obecnie pracuje w Instytucie Onkologii im. Marii Curie – Skłodowskiej w Gliwicach, gdzie zajmuje się radioterapią onkologiczną.

lek. Grzegorz Wagner

 

lek. Grzegorz Wagner

Specjalista urolog

Świetny specjalista z wieloletnim doświadczeniem. Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Aktywny członek Polskiego Towarzystwa Urologicznego, Polskiego Towarzystwa Andrologicznego, European Association of Urology. Ukończył liczne kursy oraz staże poza granicami kraju jak i w Polsce.

lek. Dorota Kozłowska

lek. Dorota Kozłowska 

ginekolog położnik

dr n. med. Jacek Sikora

jacek sikora

dr n. med. Jacek Sikora

Specjalista kardiolog

Świetny specjalista kardiolog. Na co dzień pracujący w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

dr Maciej Gabryel

maciej_gabryel

dr Maciej Gabryel

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu

Pan doktor jest uznanym specjalistą diagnostyki i leczenia schorzeń narządów ruchu. Dzięki pracy w ośrodku Sport Klinika w Żorach zdobył ogromne doświadczenie w leczeniu nawet najcięższych schorzeń ortopedycznych.

dr Piotr Włostowski
piotr _wlostowski

dr Piotr Włostowski

Specjalista chirurgii

Jest świetnym specjalistą w zakresie chirurgii. Specjalizuje się w dermatochirurgii – wąskiej specjalizacji zajmującej się usuwaniu wszelkich zmian skórnych w sposób miało inwazyjny.

prof. dr hab. n. med. Ewa Otto-Buczkowska

prof. dr hab. n. med. Ewa Otto-Buczkowska

Specjalista diabetolog, specjalista pediatra

Swoją karierę lekarską rozpoczęła w roku 1959. W roku 1975 r zdobyła stopień doktora habilitowanego nauk medycznych, później a w 2002 r tytuł naukowy profesora nauk medycznych. Swoje doświadczenie zawodowe zdobyła jako kierownik Była kierownikiem specjalizacji kilkudziesięciu pediatrów i diabetologów. Promotorem i recenzentem doktoratów, recenzentem przewodów habilitacyjnych;

Jednym z pierwszych organizatorów opieki diabetologicznej nad młodocianymi chorymi na cukrzycę w Polsce.

W obszarze zainteresowań zawodowych znajdują się zagadnienia nowoczesnego różnicowania postaci cukrzycy, zagadnienie występowania cukrzyc monogenowych i innych rzadkich typów cukrzycy. Zagadnienia związane z patogenezą insulinooporności, występowania zespołu metabolicznego. Cukrzyca ciążowa i pociążowa. Zastosowanie nowoczesnych leków w leczeniu różnych postaci cukrzycy zarówno u młodocianych pacjentów jaki i u pacjentów dorosłych i w podeszłym wieku.

 

dr Krystyna Wołoszyńska-Preidl

lekarz1

dr Krystyna Wołoszyńska-Preidl

Specjalista patomorfologii

I am text block. Click edit button to change this text.

dr hab. n. med. Aleksandra Jezela- Stanek

aleksandra_malec

dr hab. n. med. Aleksandra Jezela- Stanek

Specjalista genetyki klinicznej

Jeden z najlepszych na Śląsku specjalistów z zakresu genetyki klinicznej. Na co dzień specjalizuje się w diagnostyce wad wrodzonych płodów oraz ocenie genetycznej nawykowych poronień.

KONTAKT

Dane teleadresowe

ul. Daszyńskiego 34
44-100 Gliwice

(32) 701 9000

NIP: 627-237-92-58
REGON: 241772196

Rezerwacja wizyty

Mapa

Wyślij wiadomość

Zadzwoń