ZESPÓŁ

dr Dawid Serafin

dr Dawid Serafin

Specjalista ginekologii i położnictwa

Swoją karierę zawodową rozpoczął w Klinice Chirurgii St Berhard Hospital w Kamp-Lintfort w Niemczech. Przez rok kształcił się i nabierał doświadczenia w zakresie chirurgii plastycznej. Doświadczenie w zakresie patologii ciąży zdobywał pracując na klinice Patologii Ciąży w Rudzie Śląskiej. W trakcie swojej kariery zawodowej uczestniczył w wielu konferencjach krajowych i zagranicznych m. in. w Bostonie, San Francisco, Monachium czy Lizbonie z zakresu leczenia niepłodności, ginekologii jak również ginekologii estetycznej.

Międzynarodowy wykładowca światowych kongresów poświęconych ginekologii plastycznej i uroginekologii. Aktywnie udziela się jako szkoleniowiec lekarzy z zakresu ginekologii plastycznej i rekonstrukcyjnej w kraju i za granicą. Autor techniki operacji warg sromowych mniejszych „Dewedge Technique”.  Dr Serafin został wyróżniony podczas Światowego Kongresu Ginekologii Estetycznej (ISCG) w USA (2019r) prestiżową nagrodą za najlepszy efekt estetyczny w kategorii „Plastyka warg sromowych i napletka łechtaczki”.

Jako lekarz kliniki Angelius-Provita w Katowicach zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem par niepłodnych.

Dzięki swojemu doświadczeniu w wąskiej dziedzinie ginekologii jaką jest ginekologia estetyczna był ekspertem cytowanym w wielu magazynach, czasopismach i telewizji m. in. Puls medycyny , Focus czy Dzień Dobry TVN .

dr Magdalena Serafin

dr Magdalena Serafin

Specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej

Jest specjalistą w zakresie radiologii i diagnostyki obrazowej. Początki swej kariery rozpoczęła pracują na Klinice Chorób wewnętrznych Uniwersytetu Duesseldorf w Niemczech.

Dzięki tej pracy obecnie jako diagnosta potrafi spojrzeć w swej pracy również jako lekarz internista. Szkolenie specjalizacyjne  w Klinice Radiologii i Diagnostyki Obrazowej w Zabrzu pozwoliło zdobyć szeroką wiedzę w zakresie diagnostyki, dzięki współpracy ze większością oddziałów klinicznych  na Śląsku.  Jako jeden z pierwszych lekarzy , egzamin specjalizacyjny zdawała poza granicami naszego kraju w języku angielskim w Belek Turcji.

Jest specjalistą w zakresie diagnostyki ultrasonograficznej. Jest cenionym radiologiem posiadającym dużą wiedzę w zakresie diagnostyki ultrasonograficznej, tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego, szczególnie w zakresie diagnostyki onkologicznej. Obecnie jest pracownikiem Instytutu Onkologii im. Marii Curie-Skłodowskiej w Gliwicach oraz ordynatorem Zakładu Radiologii Szpitala w Toszku.

dr Magdalena Ciaciura-Jarno


dr Magdalena Ciaciura-Jarno

Specjalista ginekologii i położnictwa

Jest lekarzem z olbrzymim doświadczeniem w zakresie położnictwa. Pracuje w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej, gdzie na co dzień zajmuje się leczeniem pacjentek na oddziale patologii ciąży.

dr n. med. Dagmara Pluta


dr n. med. Dagmara Pluta

Specjalista ginekologii i położnictwa

Jest lekarzem rezydentem w Klinice Endokrynologii Ginekologicznej Katedry i Kliniki Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Codzienna praca w Klinice w zespole wykwalifikowanych lekarzy umożliwia stałe doskonalenie się w zagadnieniach związanych z zespołami hiperandrogennymi, z diagnostyką i leczeniem niepłodności, wad wrodzonych żeńskiego narządu rozrodczego oraz zaburzeniami różnicowania i rozwoju płci, zaburzeniami funkcji i budowy układu podwzgórze-przysadka-jajnik oraz wieloma innymi zespołami z pogranicza ginekologii i endokrynologii. Swoją wiedzę i doświadczenie z zakresu położnictwa i ginekologii pogłębia dyżurując w Klinice Ginekologii i Położnictwa. Umiejętności związane z profilaktyką, a także diagnostyką i leczeniem kobiet ciężarnych, płodu i noworodka zdobyła dyżurując w Klinice Perinatologii i Ginekologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Swoja wiedzę stale poszerza uczestnicząc w licznych kursach, szkoleniach oraz konferencjach. Współautorka wielu artykułów i prac zjazdowych publikowanych w Polsce jak i poza granicami kraju.

 

dr Piotr Malec


dr Piotr Malec

Specjalizuje się w radioterapii onkologicznej

Ukończył Śląską Akademię Medyczną Wydział Lekarski w Zabrzu w roku 2006, następnie odbył staż w Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Bytomiu, zakończony złożeniem Lekarskiego Egzaminu Państwowego. W latach 2008-2009 pracował w Klinice Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Medycyny Fizykalnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W codziennej praktyce klinicznej jego główną uwagę przykuwali pacjenci z chorobami nowotworowymi. Dlatego od 2009 roku jest pracownikiem Zakładu Radioterapii Centrum Onkologii IMSC, Oddziału w Gliwicach, gdzie ukończył szkolenie specjalizacyjne z Radioterapii Onkologicznej. Jego główne zainteresowania to nowotwory kości oraz skóry oraz szeroko pojęta profilaktyka chorób nowotworowych poprzez promocję zdrowego trybu życia. Członek Europejskiego Towarzystwa Radioterapii Onkologicznej, Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, Śląskiego Oddziału Onkologii Klinicznej, Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego Programy Populacyjne. Prywatnie początkujący tenisista.

Świetny specjalista w zakresie diagnostyki i leczenia schorzeń onkologicznych. Obecnie pracuje w Instytucie Onkologii im. Marii Curie – Skłodowskiej w Gliwicach, gdzie zajmuje się radioterapią onkologiczną.

 

dr Anna Fryczkowska

dr Anna Fryczkowska

Specjalista ginekologii i położnictwa

Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego w Katowicach oraz Studium Doktoranckiego Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W 2017 roku obroniła rozprawę doktorską na temat „Ewolucja tkankowych markerów ukrwienia, unerwienia, hialuronizacji i proliferacji w liszaju twardzinowym sromu pod wpływem terapii fotodynamicznej”.

Szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie Położnictwa i Ginekologii odbyła w Klinice Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej w Bytomiu. Następnie pracowała w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka im. Prof. Starzewskiego w Zabrzu – najbardziej innowacyjnym szpitalu ginekologicznym w Polsce.
Obecnie praktykuje w Gabinecie Lekarskim Centrum Leczenia Endometriozy i Chorób przewlekłych im. K. Wójtowicza w Rudzie Śląskiej. Posiada bogate doświadczenie w zakresie prowadzenia ciąży fizjologicznej, diagnostyki i leczenia w zakresie patologii ciąży, a także specjalizuje się w prenatalnej ultrasonografii. Posiada certyfikat Fetal Medicine Foundation (FMF), a także certyfikaty Sekcji Ultrasonograficznej Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego (do badań prenatalnych, badań dopplerowskich oraz oceny serca płodu). Jest autorką i współautorką kilkunastu publikacji o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Swoją wiedzę ciągle poszerza uczestnicząc w licznych konferencjach, szkoleniach i zjazdach naukowych w kraju i za granicą.

 

lek. med. Przemysław Klar


lek. med. Przemysław Klar

Specjalizuje się w ginekologii i położnictwie

Jest lekarzem w trakcie specjalizacji w zakresie położnictwa i ginekologii.
Szkolenie specjalizacyjne odbywa w oddziale Ginekologii i Położnictwa w Szpitalu w Knurowie gdzie również pełni dyżury w oddziale oraz na bloku porodowym.
Wykonuje liczne zabiegi operacyjne w zakresie ginekologii, w tym znaczna część zabiegów techniką laparoskopową (małoinwazyjną).
Obecnie pełni również dyżury w oddziale położniczym i bloku porodowym Szpitala Miejskiego w Siemianowicach Śląskich.

W swojej codziennej pracy poza profesjonalizmem i starannością w postępowaniu zgodnie z najnowszą wiedzą medyczną szczególną uwagę zwraca na jak najlepszy kontakt z pacjentką, swobodną atmosferę wizyty oraz pełne wyjaśnienie problemu i zrozumienie go przez pacjentkę.

Poza szkoleniem specjalizacyjnym realizowanym w oddziale szpitalnym uczestniczy w licznych kursach i konferencjach ciągle rozszerzając i aktualizując swoją wiedzę i umiejętności, tak aby swoim pacjentkom oferować diagnostykę i leczenie na jak najwyższym poziomie.

 

mgr Karolina Suder

mgr Karolina Suder

Dietetyk kliniczny

Absolwentka Śląskiej Wyższej Szkoły Medycznej. Dyplomowany Dietetyk Kliniczny. Zdrowe odżywianie i kuchnia od zawsze były jej pasją. Na wizycie pomoże Ci ustalić błędy żywieniowe w Twoim odżywianiu oraz ułożyć odpowiednio zbilansowaną i indywidualną kurację dietetyczną. Pomoże w dążeniu do wymarzonej sylwetki i lepszego samopoczucia.

lek. Mateusz Marcinek


lek. Mateusz Marcinek

Urolog

Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu. Aktualnie jest asystentem w Klinicznym Oddziale Urologii w WSS nr 5 w Sosnowcu. Członek Polskiego Towarzystwa Urologicznego. Uczestnik licznych krajowych oraz zagranicznych kursów i staży.

lek. med. Beata Spólnicka

dr Beata Spólnicka
lek. med. Beata Spólnicka

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu,
chirurg dziecięcy

Wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Oddziale Chirurgii Dzieci w Gliwicach , Oddziale Ortopedii Dzieci w Bytomiu i Oddziale Ortopedii i Traumatologii 106 Szpitala Wojskowego w Gliwicach, a także w lecznictwie ambulatoryjnym .W obszarze zainteresowań już od 1994 znalazła się diagnostyka obrazowa, a zwłaszcza ultrasonograficzna, narządu ruchu. Pani doktor ukończyła liczne szkolenia i kursy w tej dziedzinie w Polsce i za granicą. Posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Lekarskiego z zakresu diagnostyki i leczenia osteoporozy oraz densytometrii. Systematycznie poszerza swoją wiedzę zawodową ,w kraju i poza jego granicami, poprzez uczestnictwo w licznych stażach(w tym w Royal Hospital for Sick Children – University of Glasgow), kursach i konferencjach ( Istambuł ,Genewa). Jest autorką i współautorką prac naukowych. W ostatnich latach często wspomaga lekarzy i rehabilitantów GKS ,,Piast” w diagnozowaniu kontuzji sportowych u piłkarzy klubu. Pani doktor udziela pomocy zarówno dzieciom jak i dorosłym pacjentom w schorzeniach ortopedycznych i po urazach narządu ruchu.
Szczególnie zajmuje się zagadnieniami:
– ortopedii i chirurgii dziecięcej-wady postawy , wady stóp, diagnostyka ultrasonograficzna dziecięcego stawu biodrowego (w tym u niemowląt) ,diagnostyka przepuklin, wnętrostwa ,spodziectwa, stulejki
-ultrasonografii narządu ruchu dzieci i dorosłych (z uwzględnieniem urazów sportowych )
-diagnostyki i leczenia osteoporozy
-leczeniem problemów urazowych i ortopedycznych przez podanie osocza bogatopłytkowego (PRP) -pobudzenie i przyspieszenie regeneracji tkanek ( m.in w łokciu golfisty , łokciu tenisisty, ostrogach piętowych, kolanie skoczka ,zwyrodnieniu ścięgna Achillesa ,uszkodzeniach urazowych ścięgien i mięśni, zaburzeniach zrostu kostnego, chorobie zwyrodnieniowej stawów )

lek. med. Agnieszka Gajda-Karpik

lek. med. Agnieszka Gajda-Karpik
Specjalista endokrynolog, specjalista chorób wewnętrznych

Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach Wydziału Lekarskiego w Zabrzu. Specjalista chorób wewnętrznych. Tytuł w dziedzinie endokrynologii uzyskała pracując w Zakładzie Medycyny Nuklearnej i Endokrynologii onkologicznej Instytutu Onkologii w Gliwicach.

Swoje kwalifikacje zawodowe stale podnosi poprzez uczestnictwo w licznych kursach, szkoleniach oraz sympozjach w zakresie endokrynologii i ultrasonografii. Jest Członkiem Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego.

lek. med. Dorota Kozłowska

lek. med. Dorota Kozłowska 

Specjalista ginekologii i położnictwa

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Wydziału Lekarskiego w Katowicach.
Swoją karierę zawodową zaczynała w roku 2011 w Okręgowym Szpitalu Kolejowym w Katowicach oraz w Szpitalu Miejskim w Siemianowicach Śląskich. Swoje doświadczenie poszerza pracując w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym na Oddziale Ginekologii i Położnictwa oraz w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej.

Ukończyła liczne kursy w Polsce jak i poza granicami kraju. Posiada Certyfikat Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologii i Położników oraz Certyfikat The Fetal Medicine Foundation. Autorka licznych prac naukowych i publikacji.

lek. med. Sylwia Szabłowska-Siwik

 


lek. med. Sylwia Szabłowska-Siwik

Lekarz medycyny estetycznej, onkolog

Szanowana specjalistka, jej wieloletnie doświadczenie w pracy na stanowisku lekarza medycyny estetycznej jak i onkologa gwarantuje poczucie bezpieczeństwa podczas przeprowadzanych zabiegów.

 

lek. med. Jakub Hawranek

lek. med. Jakub Hawranek 

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu

Jest świetnym specjalistą w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Służy wiedzą z dziedziny endoskopii oraz konsultuje pacjentów skierowanych do zabiegów wstawienia endoprotez.

lek. med. Grzegorz Telega

lek. med. Grzegorz Telega

Specjalista ginekologii i położnictwa

Jest absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Tytuł specjalisty w dziedzinie położnictwa i ginekologii uzyskał w 2013 r. Obecnie pracuje w Szpitalu Powiatowym w Świętochłowicach w Oddziale Ginekologii Położnictwa i Patologii Ciąży jako starszy asystent.

Wśród zainteresowań doktora leżą operacje z zakresu zaburzeń statyki narządu rodnego ( obniżenia lub wypadania ) oraz nietrzymania moczu , głównie metodami endoskopowymi a także przy użyciu materiałów syntetycznych ( siatek ) Największą pasją doktora jest ultrasonografia zarówno prenatalna u kobiet w ciąży jak i ginekologiczna oraz gruczołu piersiowego , którym poświęca znaczna część pracy zawodowej i do których podchodzi bardzo rzetelnie, z pełnym zaangażowaniem. Stale poszerza swoją wiedzę oraz podnosi kwalifikacje uczestnicząc w licznych kursach oraz sympozjach zarówno w kraju jak i za granicą.

Posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonografii z zakresu ginekologii i położnictwa oraz certyfikat sekcji USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Ukończył kursy ultrasonograficzne z zakresu gruczołu piersiowego. Posiada również Certyfikat Fetal Medicine Fundation (międzynarodowa fundacja zrzeszająca osoby wykonujące badania prenatalne ) uprawniający do przeprowadzania badań ultrasonograficznych oraz użytkowania specjalistycznego oprogramowania Fetal Medicine Fundation do obliczania ryzyka wystąpienia wady genetycznej u płodu na podstawie wyniku usg oraz wyników badań biochemicznych krwi.

 

dr hab. n. med. Aleksandra Jezela- Stanek

dr hab. n. med. Aleksandra Jezela- Stanek

Specjalista genetyki klinicznej

Jeden z najlepszych na Śląsku specjalistów z zakresu genetyki klinicznej. Na co dzień specjalizuje się w diagnostyce wad wrodzonych płodów oraz ocenie genetycznej nawykowych poronień.

Członek polskich i międzynarodowych towarzystw i stowarzyszeń naukowych, m. In. European Society of Human Genetics (Europejskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka), a także Sekcji Dysmorfologii i Sekcji Diagnostyki Prenatalnej Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka. Autorka i współautorka ponad 100 prac naukowych i artykułów w czasopismach, ceniona w środowisku pacjentów i lekarzy. Najważniejsze stopnie i tytuły uzyskane na podstawie badań klinicznych i opublikowanych dysertacji:

Bogate doświadczenie i wiedza dotycząca nietypowych przypadków to również udział w szkoleniach i kursach oraz stypendiach badawczych odbywanych przez Aleksandrę Jezelę-Stanek za granicą, np.:

  • ORPHANET (The portal for rare diseases and orphan drugs) Joint Acction w Paryżu,
  • DYSCERNE (The European Network of Centres of Expertise for Dysmorphology) w Manchesterze
  • Global Fertility Academy (GFA) organizowane przez Uniwersytet w Manchester,
  • Uczestnik kursów FMF (Fetal Medicine Foundation, Fundacji Medycyny Płodu) z Londynu.

lek. med. Krzysztof Kansy


lek. med. Krzysztof Kansy

Lekarz radiologii i diagnostyki obrazowej 

Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Lekarz rezydent w Zakładzie Radiologii Centrum Onkologii w Gliwicach. Autor prac naukowych głównie z zakresu uroradiologii oraz radiologii onkologicznej. Wiedzę oraz praktyczne umiejętności zdobywał na licznych polskich i zagranicznych kursach, w dalszym ciągu nie przestaje się kształcić. Specjalizuje się w diagnostyce USG.
Radiologia oraz diagnostyka obrazowa jest dla doktora nie tylko pracą ale zarówno życiową pasją.

dr Krystyna Wołoszyńska-Preidl

 

dr Krystyna Wołoszyńska-Preidl

Specjalista patomorfologii

Pani doktor jest cenionym, wieloletnim pracownikiem Zakład Patologii Nowotworów – Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gliwicach. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w diagnostyce o ocenie patomorfologicznej zmian nowotworowych. Specjalizuje się w ocenie materiałów biopsyjnych.

KONTAKT

Dane teleadresowe

ul. Daszyńskiego 34
44-100 Gliwice

(32) 701 9000

NIP: 627-237-92-58
REGON: 241772196

Rezerwacja wizyty

Mapa

Wyślij wiadomość

Zadzwoń